Sophia (CD audio) PDF

Aida afişi: 1908 Cleveland, ABD yapımı için. Giuseppe Verdi tarafından bestelenmiş dört perdelik bir operadır. Bu eser dünya opera evleri repertuarlarında devamlı olarak bulunan ve popüler olarak seyirci sophia (CD audio) PDF bir opera eseridir.


Son hazırlanan Kuzey Amerika opera evlerinde sahnelenen baş 20 opera eseri listesi içinde 16. Birçok ses ve video kayıtları bulunmaktadır. 000 Fransız Frankı ödeyerek Ocak 1871de ilk sahnelenmesi için bu eserin hazırlanması için Verdi’ye sipariş verdi. Verdi orijinal eserinde, bir uvertür bestesi yerine, çalınan kısa bir prelüd bestesi hazırlamıştı.

Fakat sonradan bu orijinal orkestra prelüdünü değiştirip operadaki popüler melodileri kapsayan yeni bir uvertür hazırladı. Aida’nin prömiyeri nihayet 24 Aralık 1871’de Kahire’de yapıldı ve ilk sahnelenme seyircisi tarafından bu eser çok beğenildi. Fakat Verdi bu ilk temsile gitmekten sakındı. Bu ilk temsile seyircilerin tümü özel davetiye ile gelmişlerdi, alelade halka bilet satılmamıştı ve Verdi bu türlü seyirciyi değil alelade opera sayircisini tatmin etmek istemekteydi. Zafer Marşı : 2006 Opera Pacific yapimi.

Genel geri plan: Bir Etiyopyali prenses olan Aida kendi ülkesinde yakalanmış ve bir köle olarak Mısır’a getirilmiştir. Bir askerî komutan olan Radames, Aida’ya olan aşkı ile Firavun’a olan sadakatı arasında seçim yapamamaktadır. Durum daha da karmaşıktır çünkü Firavun’un kızı Amneris de Radames’e aşıktır fakat aşkına karşılık bulamamaktadır. Zaman: Mekan: Firavunlar idaeresinde klasik Mısır I.